reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 14 Eylül 2023 320 Görüntüleme

16 Temmuzda Yanan Ormanlık Alanda Ağaçlandırma Çalışmaları Başladı

16 Temmuzda Yanan Ormanlık Alanda  Ağaçlandırma Çalışmaları Başladı

anamur haber merkezi / 14 Eylül 2023

16 Temmuzda Gülnar’ın Kavakoğolu mahallesinde ormanlık alanda başlayan  4 söndürme helikopteri , 30 arazöz ve çok sayıda iş makinesinin müdahalesine rağmen rüzgarında etkisi ile büyüyen dolayısı ile bazı mahalleler ve evlerin tedbir amaçlı boşaltıldığı yangında , toplam 817 hektar alan zarar görmüştü.

Mersin Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada yangında zarar gören 817 hektar alanda  ağaçlandırma çalışmalarının başlanıldığı bildirildi.

Mersin Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklama ; Yanan Sahalarımızda Sonbaharda Fidanlarımız Toprakla Buluşacak

Mersin Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Gülnar Orman İşletme Müdürlüğünde çıkan orman yangınında, yanan alanlarda ağaçlandırma çalışmalarına başlandı.

Gülnar Orman İşletme Müdürlüğünde 16 Temmuz 2023 tarihinde çıkan orman yangınında yanan Gülnar Korucuk sahasında, 817 hektar alan zarar gördü. Yangın sonrasında gerek kendi iş makinelerimizle gerekse ihale yoluyla, tüm çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor.

Mersin Orman Bölge Müdür Yardımcısı Ali Kişi, Makine İkmal Şube Müdürü Kazım Karadeniz ve Gülnar Orman İşletme Müdürü Serdar Karaca tarafından yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Çalışmalardan duyduğu memnuiyeti dile getiren Kişi, tüm çalışmalarımızın planlanan sürede bitirilmesi ile ilgili gerekli talimatları vererek, yapılan çalışmalardan dolayı işletme müdürüne ve ekibine teşekkür etti.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site web sitesi kurma By Uzman Tescil