reklam
Ana Sayfa Gündem, Politika 11 Kasım 2022 596 Görüntüleme

Mersin Polisi Dolandırıcılara Fırsat Vermiyor

Mersin Polisi Dolandırıcılara Fırsat Vermiyor

anamur haber merkezi / ( 11 kasım 2022 )

Resmi evrakta sahtecilik, rüşvet, kaçakçılık ve tefecilik suçlarını işleyen 37 şüpheliye yönelik operasyonda, 30 şüpheli şahıs yakalandı.

Mersin Emniyet Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre ;

Mersin Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekipleri olarak 39 adrese eş zamanlı olarak resmi evrakta sahtecilik, rüşvet, kaçakçılık ve tefecilik suçlarını işleyen 37 şüpheliye yönelik operasyon faaliyeti gerçekleştirilmiştir. Operasyon kapsamında: 
Taşıma ruhsatlı silah alabilmek için kanun tarafından belirtilen şartları gerçekleştirmek adına sahte arıcılık faaliyet belgesinin düzenlendiği tespit edilmiştir. Teknik ve fiziki takipli ve yaklaşık 6 ay süren çalışma neticesinde 12 kişilik suç grubunun 8 farklı paravan şirketle suçu işledikleri, 20 şüpheli şahsın ise bu gruba para vererek sahte belge aldıkları tespit edilmiştir. 20 şüphelinin de sözde 2 bin kilogram bal satışı yaptığını gösterir belge verip bu belgenin ilgili kurumca onaylamasını sağladıkları tespit edilmiştir. Bu kapsamda 12’si organizatör, 20’si silah ruhsatı almak için rüşvet    veren ve resmi belgede sahtecilik yapan toplam 32 şahısa;
Yurtdışından kayıtsız bir şekilde ülkemize kaçak yollardan telefon sokan ve kişilerin içinde bulundukları ekonomik zorlukları kendi  menfaatine kullanarak yüksek faizle borç veren toplamda 9 kişiyi  mağdur eden, 5 kişilik bir grubun faaliyetleri fiziki ve projeli çalışma    kapsamında takip edilmiş, şahısların farklı dönemlerde yapılan ara   yakalamalarında 40’ın üzerinde telefon yakalanan 5 şüpheli şahısa;
Haklarında soruşturma dosyalarının tamamlanması ve yeterli delilin elde edilmesi   neticesinde Mersin merkezli olarak Adana, İzmir ve Siirt illerinde toplam 37 şüphelinin yakalanması yönelik (39 adres) 320 personelin katılımıyla eş zamanlı operasyon yapıldı.
Yapılan operasyon neticesinde 30 şüpheli şahıs yakalandı, firari 7 şüphelinin yakalama çalışmaları devam etmektedir. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda sahte evrakla taşıma ruhsatı alınmış 10 adet tabanca ele geçirilmiştir.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site web sitesi kurma By Uzman Tescil